© SARGRUP İNŞAAT VE ENERJİ LTD.ŞTİ. T: +90 212 418 45 35 M: +90 532 211 27 94 E: info@sargrup.com.tr
Valboard, Valbopan tarafından üretilmiş ve kütle olarak renklendirilmiş MDF paneldir. Isı ve basınç etkisi ile çam ağacı liflerinin sentetik reçinelerle bağlanarak, kütlesi boyunca ona renk veren organik boyalarIın eklenmesi suretiyle üretilir. Ortaya çıkan ürün, kuru bir ortamda kullanım için, kesimi kolay, pürüzsüz ve düzgün yüzeyli, düşük formaldehit emisyonuna (Sınıf E1) sahip, uniform yoğunluklu, homojen bir paneldir, 8 ve 19 mm kalınlığında gri ve siyah renklerde üretilmektedir. Valboard panel, organik boyaların kullanılması ve ahşabın doğal rengindeki çeşitlilik nedeniyle renk farklılıkları sunar. Bu renk farklılığı, aynı yüzde, aynı panelin yüzleri arasında ve farklı üretimler arasında gözlemlenebilir.
VALBOARD GRİ VE SİYAH RENKLİ MDF LEVHA
Valboard panel farklı renk, kalınlık ve ölçülerde üretilmektedir. Kalınlıklar (mm): 8 | 19 Boyutlar (mm): 2440 x 1220 | 2440 x 1830 | 3660 x 1220 | 3660 x 2440
ÖZELLİKLER Budak ve talaş içermez, yüzeyde yönlü desen yoktur, düz ve yoğun yüzeye sahiptir, boyutsal kararlılığı yüksek olup, mekanik direnci iyi ve kolay bitiş imkanı sunar.
BİTİŞLER Valboard panel, finishing olmadan teslim edilir. Son kullanım için yüzeylerin ve kenar kısımlarının vernik, veya cila kullanarak bitirilmesi tavsiye edilir.
FUAR STANDLARI Valboard panelle, ürünlerin en iyi şekilde sergilenmesi için hızlı, sorunsuz ve estetik uygulamalara olanak verir. Çok yönlülüğü değerli bir avantajdır. KAPILAR Valboard paneller, metal parçaların malzemeyi yıpratmadan bağlanmasına ve gerekli açıklıklar için kolay kesime izin veren mekanik dirençleri sayesinde kapı yapımında son derece çok yönlüdür. Zarif görünümü, dekorasyona bir çekicilik katar. DEKORATİF PANELLER Valboard paneller yüksek işleme kalitesi sayesinde CNC ile veya manuel olarak çalışabilir. Tek bir panel veya üst üste bindirilmiş birkaç panel kullanılarak çok sayıda farklı tasarım ve boyut oluşturulabilir. MOBİLYA Valboard paneller, mobilya yapımı için ideal yoğunluğa sahiptir. Gri veya siyah paneller, boya veya diğer cilaların uygulanması için mükemmel şekilde hazırlanmıştır. İki renkte iki farklı kalınlıkta mevcuttur. Uygun şekilde bilenmiş doğru aletler kullanılmalıdır. Paneller kullanılmadan önce korunmalıdır. Ahşabın doğal varyasyonunun neden olduğu farklı tonlardan kaçınmak için mümkün olduğunda tek bir partiden paneller kullanılmalıdır.
UYGULAMALAR