© SARGRUP İNŞAAT VE ENERJİ LTD.ŞTİ. T: +90 212 418 45 35 M: +90 532 211 27 94 E: info@sargrup.com.tr
RESYSTA Hibrid malzeme patentli bir malzeme olup, yaklaşık %60 pirinç kabuğu, %22 tuz ve %18 mineral yağdan üretilmektedir.Piyasada WPC olarak bilinen ahşap plastik kompozit ürün değildir. %100 su geçirimsiz olması ve uzun süreli renk kalıcılığı özelliği ve UV ışınlarına yüksek dayanımı ile, havuz kenarı zemin kaplamalarında (decking) dış cephe kaplamalarında, yaya yolları, üst geçitler ve her türlü peyzaj projelerinde tercih edilen bir malzemedir. Yeşil ürün olup, bahçe mobilyaları için de ideal bir malzemedir.
Doğal elyaf bileşiği, yarının teknik ve ekolojik taleplerini bu günden karşılar.Dayanıklılığı ve sürdürülebilirliği sayesinde tamamen yeni tasarımlar mümkündür. Resysta® ahşap gibi görünecek ve hissedilecek şekilde işlenmiştir ve ahşap kullanımına çekici ve sürdürülebilir bir alternatifi temsil etmektedir.
Resysta, bugünden, yarının teknik ve ekolojik taleplerini karşılayan bir malzemedir. Resysta'nın sunduğu yüksek dayanıklılık ve sürdürülebilirlik sayesinde,tamamen yeni uygulamalar mümkündür. Resysta, hem çevre dostudur hem de güneş, yağmur, kar, tuzlu su gibi sert hava koşullarına karşı son derece dayanıklıdir. Aynı zamanda, Resysta az bakım gerektirir ve ahşap görünümü ve ahşap hissi sunar. Tek malzeme, sonsuz olasılık : Resysta, suya dayanıklı ve sürdürülebilir bir malzeme olup, neredeyse tropikal ahşaba özdeştir. Tüm bu özellikler, Resysta kullanımında çeşitli olanaklar sunar. Dış mekan mobilyaları, zemin kaplamaları, gemi güvertelerinin yanısıra, cepheler, sağlıklı yaşam alanları ve ıslak alanlar diğer kullanım alanlarından bazılarıdır. Resystanın ebadı,nemden kaynaklanan herhangi bir dalgalanmaya maruz kalmaz, bu nedenle yüzey işlemi için mükemmel bir malzemedir. Minumum bakım maksimum görünüm : Resysta sofistike bir görünümüne sahip olup bakım gerektirmez. Resysta fiber takviyeli hibrid malzeme kesinlikle suya dayanıklıdır. Bu nedenle, çatlak ve kıymıklanma oluşmaz. Ayrıca böcekler ve mantarlar Resysta'ya zarar veremezler.
Resysta ile iyi bir his : Resysta, sadece ahşap gibi görünmekle kalmaz aynı zamanda kendisini ahşap gibi hissettirir. Tipik "tropik ahşap hissi" elde etmek için özel bir prosedür uygulanır. Özel bileşimi sayesinde, yüzeyinde uzun vadede çatlak ve kıymıklanma oluşmaz. Dolayısıyla ahşap süpürgelerden kaynaklanan yaralanmalar oluşmaz. Teknik ve Özellikleri : Doğal ahşap gibi, biçilebilir, delinebilir, boyanabilir, zımparalanabilir veya yağlanabilir. Bununla birlikte Resysta’nın belirgin bir avantajı vardır; Resysta çatlamaz, parçalanmaz ve kesilen atıkları %100 geri dönüşümlüdür. Resysta'nın farklı profilleri bir ekstruderde üretilir ve birçok uygulama için kullanılabilir. Diğer kullanım alanları; tuzlu su, gün ışığı UV’ye dayanımı dolayısıyla marin sektöründe, güverte ve dekorasyonunda tik ağacına alternatif olarak kullanılmaktadır. Reysta profilleri, başta decking, dış cephe siding kaplamaları, duvar kaplaması, güneş kırıcı, bahçe ve şehir mobilyaları, çitler, korkuluklar ve pencere imalatları gibi geniş bir kullanım alanına sahiptir. Resysta profiller, zamanla doğal ahşap gibi grileşmez.
%100 su geçirimsiz!
RESYSTA®
Ekstrüde edilebilir, uzun ömürlü, bakımı kolay ve %100 geri dönüştürülebilir - Şimdiki zamanın önünde bir malzeme
Pirinç kabuğundan imal edilen RESYSTA; doğanın bir hediyesidir!
=
+
+
Pirinç kabuğu
Kaya Tuzu
Mineral yağ
%60
%22
%18
Resysta ® , gerçek ahşapla aynı dokunsal ve estetik hissi veren, geri dönüştürülmüş pirinç kabuğundan yapılmış devrim niteliğinde ekolojik bir paneldir. Akıllı, devrim niteliğinde ve sürdürülebilir bir çözümdür çünkü %80’i gıda endüstrisinden gelen bir atık ürün olan pirinç kabuğuna yaklaşık% 22 kaya tuzu ve% 18 mineral yağ eklenerek üreiilir. Atmosferik etkenlere, suya ve UV ışınlarına karşı son derece dayanıklıdır. Aynı zamanda% 100 geri dönüştürülebilir ve geniş bir renk yelpazesi mevcuttur. Profiller, zemin, cephe, mobilya yapımı ve iç ve dış ortamlar için çözümler dahil birçok kullanıma uygundur. Resysta profillerle yapılan ürünler, tropikal ağaçların dokunuşuna ve görüntüsüne çok benzer ve mekanlara konforun yanı sıra ahşabın sıcaklığını sunar.
Resysta ürünlerinin avantajları Neme ve suya karşı çok dayanıklıdırlar, bu nedenle ahşabın aksine Resysta profillerin rengi solmaz ve uzun ömürlüdürler. Ayrıca mantarlara, çürümeye, termitlere ve diğer zararlılara karşı dayanıklıdırlar. Kompozisyon olarak esneklikleri ve zengin renk yelpazesi sayesinde, Resysta ® ürünleri maksimum ifade özgürlüğü ve ortamların kişiselleştirilmesine izin verir. Yenilikçi ürünlerin yaratılmasını sağlayan ahşap işleme makineleri ile kesilebilir ve işlenebilir. Ayrıca Resysta dan üretilen UPB levhalara ısıl işlemle plastik gibi şekil verilebilir.