© SARGRUP İNŞAAT VE ENERJİ LTD.ŞTİ. T: +90 212 418 45 35 M: +90 532 211 27 94 E: info@sargrup.com.tr
VIROC NATURE LEVHA
Viroc Nature, ahşap parçacıklar ve çimento karışımından oluşan kompozit bir paneldir. Ahşabın esnekliğini çimentonun sağlamlığı ve dayanıklılığı ile birleştirerek hem iç hem de dış mekanlarda çok çeşitli uygulamalara izin verir. Viroc Nature panel üretimi, EN 634 ve EN 13986 standartlarına uygun olup CE İşaretleme Sertifikasına sahiptir. Viroc Nature paneli, kullanılan hammaddelerin doğal renkleri ve kimyasal reaksiyonlardan kaynaklanan, rastgele dağılmış farklı tonlarla heterojen bir görünüme sahiptir. Aynı yüzde, aynı panelin yüzleri arasında veya farklı üretim grupları arasında ton farklılıkları görülebilir. Viroc panelleri, son işlem yapılmadan ham olarak tedarik edilir. Yüzeylerde izler, çizikler ve tuzlar gibi düzensizlikler ve kusurlar vardır.
Viroc panelin en doğal yanını ortaya çıkaran Viroc Nature paneli, yeni dekoratif çözümler oluşturmak için tasarlanmıştır. Ahşap veya taş gibi diğer malzemelerle birleştirildiğinde mükemmeldir. Bu ürünün avantajı doğal görünümünde yatmaktadır. Ham görünümün aksine ahşap ve pürüzsüz yüzeylerle ideal bir kombinasyon yaratır. Viroc Nature paneli tek renk, kalınlık ve ölçüde üretilmektedir.
Standart Ürün: Boyut (mm): 1200x600 Kalınlık (mm): 12 Siyah renk. Diğer boyutlar ve renkler, talep üzerine.
KULLANIM ALANLARI
Viroc Nature Panel, iç ve dış mekanlar için son işlem elemanı olarak kullanılacaktır. MOBİLYA: Viroc Nature panelleri iç ve dış mekan mobilyalarında kullanılabilir. Su geçirmezdirler, ancak paneller açık havada veya nemli bölgelerde kullanılıyorsa verniklenmelidir. Bu malzemenin yüksek dayanıklılığı ve yük direnci göz önüne alındığında kalıcı bir çözüm BANYO : Viroc Nature panelleri banyolarda tezgahlarda, duvarlarda, mobilyalarda ve tavanlarda kullanılabilir, yağlı maddeleri de biriktiren nemli bir bölge olarak cilalanması gerektiği unutulmamalıdır. Su geçirmez bir malzeme olarak, gelecekteki sorunları önlemek için dikkatlice kurulması gereken zarif bir seçenek olan duş tabanı olarak da kullanılabilir. Banyodaki malzemelerin yenilenmesi, değiştirilmesi veya yenilenmesi için idealdir. MUTFAK : Viroc Nature panelleri mutfaklarda tezgahlarda, duvarlarda, mobilyalarda, zeminlerde ve tavanlarda kullanılabilir, yağlı maddeleri de biriktiren nemli bir bölge olarak cilalanması gerektiği unutulmamalıdır. Mutfaktaki malzemelerin yenilenmesi, değiştirilmesi veya yenilenmesi için idealdir. Doğası gereği su geçirmez ve yangın geciktiricidir. DÖŞEME : Banyolar, mutfaklar gibi sulu bölgelerde ve duvarın cepheye bağlandığı alanlarda geleneksel ahşap zeminlerin bozulması nedeniyle eski binaların yenilenmesinde yaygın olarak kullanılmaktadır. Bu malzemenin doğal görünümüyle birleşen dayanıklılığı sayesinde iyi bir proje malzemesidir. Yüksek derecede termal ve akustik konfor ile benzersiz ve zamansız mekanların yaratılmasına imkan verir. Zeminleri aşınmaya ve yıpranmaya karşı dirençli hale getirmek için uygun bir boya veya vernik kaplaması önerilir. ASMA TAVAN : Viroc Nature panelleri, tavanlara uygulandığında yenilikçi ortamlar yaratır. Odaya akustik konfor ve özel tasarım, isteğe bağlı farklı yükseklikler sağlayan özgün, zarif, kolay uygulanabilir bir çözümdür.
BÖLME DUVARLAR : Viroc Nature panelleri, çimentonun dayanıklılığı ile ahşabın esnekliğini bir araya getirdikleri için duvarlar için ideal bir kaplama oluşturur. Eşsiz bir dekoratif ürün, kolay montaj ve sunduğu faydalar sayesinde DIY projeleri için doğru seçimdir. Viroc doğa panelleri, binalara akustik ve ısı yalıtımı sağlar. CEPHE : Viroc Nature panelleri özellikle havalandırmalı cephelerde dış mekanlarda uygulanabilmekte olup, ısı yalıtımı ve sağlamlık açısından tartışılmaz avantajları sayesinde dış cephe kaplaması için ideal çözümdür. Cephelerde uygulama için minimum panel kalınlığı 12 mm'dir. Panellerin boya veya vernik ile korunması tavsiye edilir.